Види проектування електропостачання

Електропостачання – це одна з основних систем у будинку, квартирі чи іншому об’єкті.  Від правильного підходу до його проектування залежить комфорт і безпека користувачів, а тому монтаж повинен виконуватися лише професійними інженерами. Але які види проектування існують? Давайте розберемося. 

Існує 3 типи проектування електропостачання:

  1. Стандартний. Використовується тоді, коли у будинку є лише одна розподільна коробка з сполучними контактами. Доступ до неї не передбачений, адже усі елементи закривають гіпсокартоном чи штукатурять. У випадку, якщо з електрикою виникають проблеми, то єдиний вихід – пробивати стіну та стелю. З точки зору безпеки та зручності, цей спосіб проектування менш ефективний, ніж інші. Окрім того, він не передбачає програмування, що позбавляє можливості централізовано керувати електрикою чи іншими компонентами. 
  1. Релейні станції. Управління проводиться за допомогою пульта з однією або кількома клавішами. Проектування походить від кожної групи/споживача. Ефективне тим, що немає потреби проміжних з’єднань, бо є тільки прямий кабель, доступ до якого завжди забезпечений. Крім того, у щиті розташований релейний перемикач, здатний управляти освітленням, жалюзі, ролетами, яскравістю світла та вимикачем. 
  1. Система «Розумний дім». Контроль цією системою може здійснюватися з будь-якої частини планети через телефон. У ній всі елементи об’єднані в єдиний інтерфейс, завдяки чому власник може керувати всією квартирою або її окремими елементами (освітленням, водою, відеоспостереженням, кліматом та тому подібне). 

Оптимальний час для замовлення проекту електропостачання – в період монтажу інженерних систем. Саме у цей час фахівці можуть надати усі три варіанти проектування електрики, зробивши грамотні етапи розрахунку.