Внутрішній блискавкозахист – важлива міра для безпеки людей та техніки

Як відомо, захищаючи будинок від розряду блискавки, потрібно піклуватися не тільки про зовнішній, а й внутрішній блискавкозахист. Його головне завдання полягає в тому, щоб забезпечити захист електричного і електронного обладнання від перенапруг в мережі, які відбуваються під впливом струму природної стихії.

Внутрішній блискавкозахист включає в себе ряд пристроїв захисту від перенапруг. Такі перебої в мережі відбувається, коли блискавка потрапляє безпосередньо в сам об’єкт або в підведені до нього ЛЕП, а також лінії комунікацій.

Дуже часто люди не до кінця розуміють важливість внутрішнього блискавкозахисту і нехтують ним. Але це вкрай неправильно, адже правильно підібрана і виконана система заземлення і зрівнювання потенціалів життєво необхідна. Вона дозволяє не тільки зберегти працездатність побутових приладів, але і уникнути поразок струмом людей, які знаходяться в будинку.

Використання спеціальних пристроїв захисту від імпульсного перенапруження дає можливість зрівняти потенціали проводів, які в нормальному стані не пов’язані із заземленням. До них відносять варістор, розрядник, а також інші комбіновані вироби. Струм від блискавки, який повинен бути пройти через побутові прилади, буде текти по спеціальним пристроям, здатним захистити від перебоїв в електриці.

Головна умова, при якому внутрішній блискавкозахист буде працювати ефективно – грамотно підібрана система заземлення. Досвідчені фахівці, які добре розбираються в даному обладнанні, порекомендують оптимальне рішення для кожного конкретного випадку і виконають якісний монтаж.