Для чого потрібен блискавкозахист промислових будівель?

В останні роки грози та розряди блискавок відбуваються все частіше. Потрапляючи у будівлю, вони приносять руйнування, пожежу, багато збитків та несуть небезпеку життю людей. Розряд блискавки настільки сильний, що може легко пошкодити міцну промислову споруду. Під час грози єдиним ефективним захистом є дієвий блискавкозахист.

Система, що захищає промислові будівлі від блискавок, практично нічим не відрізняється від тієї, яку встановлюють у приватних будинках. Різниця між ними полягає лише у розмірах, призначенні будівель та типу ґрунту, на якій зведені  об’єкти.

Блискавкозахист містить в собі дві підсистеми, які використовуються синхронно. Зовнішня конструкція захищає від прямих влучень стихії, приймає на себе розряд та відводить його у землю. А внутрішня підсистема призначена для захисту людей від уражень електричним струмом.

Промислові будинки обов’язково треба захищати системою, яка повинна відповідати базовим вимогам споруд, віднесених до категорій (I-III). Всі правила, інструкції та рекомендації щодо проектування блискавкозахисту, регламентовані законодавством. При цьому монтажній бригаді слід звернути особливу увагу на характер споруд та матеріали, які були використовуванні у будівництві. Також, щоб підібрати оптимальне рішення, важливо визначити тип ґрунту.

Грамотно спроектований та змонтований блискавкозахист дозволить уникнути проблем від ураження електричними розрядами, попередить можливий збиток та допоможе врятувати життя людей.