Захист від блискавки у приватному будинку

Блискавкозахист – це практична система, яка дає можливість, перебуваючи в приватному будинку або на дачі, відчувати себе комфортно і безпечно. Вона служить ефективним захистом від грозових розрядів. Від блискавичних ударів не захищені навіть ті споруди, які знаходяться в густонаселених селищах, тому убезпечити себе від руйнувань стихією – першорядне завдання кожного.

Блискавкозахист приватного будинку – види і особливості

Існує два види захисту – зовнішній і внутрішній. Вони можуть функціонувати як самостійно, так і в парі з іншим.

Зовнішній блискавкозахист будівель – це система, до якої входить блискавкоприймач, токовідвод і заземлення. Блискавкоприймачем може виступати металевий стрижень або решітка зі сталевих прутів, які необхідно встановлювати не менше, ніж на 2 метри від найвищої точки будинку.

Струмовідвід – це алюмінієвий, мідний або оцинкований сталевий дріт, що з’єднує блискавкоприймач і контур заземлення. Саме завдяки йому ток після удару блискавки розтікається в землю, де знаходиться ще одна частина системи – блискавкозахист заземлення. Воно необхідне для того, щоб знизити електричну напругу до значення, яке буде безпечно для людини.

Під внутрішньою системою захисту від блискавок на увазі модульну автоматику. Вона не дає імпульсного надструми потрапити в центральну лінію електропередач, захищаючи таким чином все, що знаходиться в будинку. Пристрої на вигляд дуже схожі зі звичайними вимикачами, а встановлюють їх в щити розподілу.

Щоб вибір моделі і потужності пристроїв був правильним, важливо володіти знанням і досвідом. Крім цього, блискавкозахист монтаж вимагає рук професіоналів, адже в іншому випадку самостійна установка може призвести до зайвих витрат коштів і часу.