Монтаж блискавкозахисту на об’єктах

Щоб захистити об’єкт від грозового розряду, дехто вирішив придбати пристрій блискавкозахисту. Але мало тільки купити підходящу модель, важливо також правильно здійснити установку всіх компонентів. Зробити це самостійністо досить складно, тому цю роботу слід доручати фахівцям.

Як відбувається монтаж блискавкозахисту?

Зовнішня система блискавкозахисту включає в себе три елементи, які беруть на себе основний удар. Для того щоб запобігти зрушення і розриви кріплень від сильних поривів вітру та інших механічних пошкоджень, блискавкоприймач повинен жорстко фіксуватися на покрівлі. Як правило, всі деталі провідника струму спаюють або зварюють. Також кріплення можна здійснити за допомогою болтів. Встановлюючи блискавковідвід, потрібно взяти до уваги не тільки особливості приладу, але і радіус його дії, розміри будівлі та деякі інші фактори.

Далі слідує установка токовідводів. Ці металеві прути, шини або троси монтують зовні будівлі. Щоб не зіпсувати архітектурний вид їх нерідко приховують від очей.

Для заземлення використовують природні елементи будівлі, які проводять струм або штучні деталі, наприклад, арматура, труби або куточки. Вони заглиблюються в землю на оптимальну глибину, а приєднуються до струмовідводів з іншого боку.

Захистити електричне обладнання від мережевих перепадів здатна і внутрішній блискавкозахист, купити який можна недорого. Вій монтується в місцях перетину ліній електропостачання, телекомунікацій і зв’язку з зонами екранування.

Кожен об’єкт унікальний, тому установка сучасного захисту від блискавки може відрізнятися. Саме тому довіряти цю справу важливо професіоналам, тим більше що монтаж блискавкозахисту ціна буде прийнятною.