Монтаж протипожежних датчиків

Автоматичні протипожежні датчики являють собою прибори, які виявляють джерела пожежної небезпеки та дозволяють запобігти загорянню. Виконувати їх монтаж можуть лише кваліфіковані фахівці, які знають усі тонкості цієї роботи.

У багатьох випадках датчики фіксуються на стелях, рідше — на стіні або колонах (коли будівля має нестандартні архітектурні особливості). При цьому важливо дотримуватися допустимої відстані між пристроями — не перевищувати 30 см, а кріплення здійснюється за рахунок тросів або струнів. Прогін троса також не повинен бути понад 30 см від стелі.

Якщо приміщення оснащене стелажами, то установка виконується у кожній зоні, утвореній стелажами (при відстані від стелі до верхнього краю предметів менше ніж 60 см). На об’єктах, де є виступаючі елементи (понад 40 см) датчики також фіксують до кожної стельової зони. 

Підключати датчики до одного шлейфу можна лише при умові, коли вони встановлені на одному поверсі та охоплюють до п’яти приміщень, а в адміністративних будівлях — близько 10. 

Датчики протипожежної сигналізації, які виявляють загоряння в місцях кабельних прокладок (розташованих між перекриттям і підвісною стелею), розміщуються в окремому шлейфі з використанням підвісних кронштейнів або безпосередньо на перекритті. 

В одній кімнаті треба встановлювати хоча би два датчики, але їх загальна кількість не перевищувала 50 штук на один шлейф. На об’єкті з плоскою стелею пристрої теплового типу розміщуються рівномірно по всій площі. 

Протипожежні датчики мають технічний паспорт, де вказують наступну інформацію: висоту установки сповіщувача та площу, яку він контролює; максимальну відстань сповіщувача до стіни та відстань між самими сповіщувачами.