Навіщо потрібен блискавкозахист для дахів з металочерепиці?

Як і інші металеві предмети, покрівля з металочерепиці піддається впливу електричного розряду. Таке покриття здатне притягувати і навіть накопичувати напругу, тому воно вкрай вразливе перед блискавкою. Її розряд може пошкодити побутові електроприлади, а також зашкодити здоров’ю та життю людей. Саме тому не варто нехтувати установкою блискавкозахисту, правильно підібравши компоненти системи.

Перше, що необхідно зробити – вибрати блискавковідвід. Ці конструкції бувають декількох видів. Сіткова система ідеально підходить для плоских дахів, а для інших покрівель слід використовувати елемент у вигляді стрижня. Сьогодні він найбільш поширений, оскільки надійний, має нескладний монтаж і доступний за ціною.

Наступний етап – установка блискавкозахисту. Перед тим, як здійснювати монтаж конструкції на даху з металочерепиці, важливо врахувати один фактор. Щоб захист від електричного розряду працював ефективно, необхідно правильно розрахувати кількість блискавкоприймачів, а також площу зіткнення заземлювача.

Процес установки виглядає наступним чином. Блискавкоприймач встановлюють на найвищу точку даху або неподалік від будинку на високому дереві. Струмовідвід прокладають по короткій траєкторії – спочатку по даху, а потім по стінах будівлі. При цьому слід простежити за тим, щоб він знаходився на деякій відстані від вікон та дверей. Струмовідвід з’єднують з заземлювачем, який в свою чергу закопують в грунт.

Щоб захистити будинок з металочерепиці від загоряння, в разі потрапляння в нього блискавки під час грози, необхідно також подбати про внутрішній захист будівлі, який може виконати тільки фахівець.