Пожежна сигналізація: що це і для чого потрібна?

Пожежна сигналізація — це система, призначена для виявлення вогню і перших ознак загорання. Найчастіше її встановлюють в офісах, на заводах, в громадських будівлях та приватних будинках. Обладнання настільки сильно влилося в наше повсякденне життя, що ми навіть не помічаємо його до того часу, поки не виникне надзвичайна ситуація. 

Роль пожежної сигналізації не треба недооцінювати, адже вона виконує наступні функції: централізоване управління пожежною безпекою, моніторинг будівлі, виявлення проблем і оповіщення. Для виконання цих дій в неї є панель керування і комплекс спеціальних пристроїв, кожен з яких має своє призначення. 

Система пожежної сигналізації складається з п’ятьох ключових елементів: 

– Пристрої індикації призначені для попередження про небезпеку. Вони включають в себе всі види сповіщувачів (звукові і світлові), які інформують людей.
– Панель ПС створена для контролю та управління всіма пристроями в мережі, а також є інтерфейсом користувачів. Вона показує стан системи, дозволяє налаштувати пристрої або усунути несправності.
– Джерело живлення перебуває як в головній панелі, так і в окремому корпусі. У разі проблем в електропостачанні батареї і далі будуть підтримувати обладнання, яке зможе продовжувати захищати будівлю від пожежі ще деякий час.
– Допоміжні пристрої служать для посилення протипожежного захисту приміщення.
– Інші частини: дистанційні сигналізатори, вимикачі, протипожежні двері, пристрої управління ліфтом, камери і так далі.

Як бачимо, автоматичні пожежні сигналізації можуть бути простими та складними, дорогими і бюджетними. Все залежить від особливостей об’єкта і вимог покупців. Більш детальну інформацію можна дізнатися у наших фахівців.