Сучасний блискавкозахист будівель та його принцип дії

Будь-який об’єкт, який знаходиться на шляху штормів від грози, схильний до руйнування з боку стихії. Удар блискавки не перевищує і кількох секунд, але за цей час він встигає завдати величезної шкоди. Так, наприклад, може статися коротке замикання, яке призведе до виникнення пожежі та жертвам людей. Щоб уникнути подібних наслідків, потрібно подбати про захист від блискавки, встановивши сучасне обладнання.

Блискавкозахист являє собою систему зовнішніх або внутрішніх пристроїв, здатних запобігти перенапруги і зберегти будівлю від впливу грозового розряду. До зовнішніх елементів системи відносять: блискавкоприймач, струмовідвід і заземлення. Їх основне завдання – захопити грозові розряди і відвести їх у землю.

Зовнішній блискавкозахист можна розділити по принципу його дії. Удар блискавки захист може бути активним і пасивним. Активна система з’явилася відносно нещодавно, а створена для того, щоб самостійно викликати і приймати на себе розряд блискавки. У свою чергу пасивна конструкція перевірена часом і надійна. Вона має стандартні можливості і обладнана звичайним металевим блискавкоприймачем, який дозволяє убезпечити великі за площею ділянки.

Блискавкозахист будівель має масштабний і трудомісткий монтаж. Саме тому проектування та встановлення обладнання слід довіряти виключно фахівцеві. Він розрахує радіус дії громовідводу, ризик потрапляння блискавки і розміри споруди. На підставі цього він підбере необхідну систему, а також продумає її оптимальне розміщення на об’єкті. Крім того, встановлені пристрої повинні регулярно обслуговуватися і проходити випробування на цілісність і механічну міцність з’єднань всіх компонентів, а це може зробити тільки кваліфікований робітник.