Що таке безперебійне живлення?

Безперебійне живлення – це система, без якої не обходиться жодна система безпеки. І це не дивно, бо її джерела дають можливість «протриматися» енергозалежним пристроям у разі різких стрибків напруги чи раптового припинення подачі струму. Крім того, під час несправностей вони рятують від збоїв обладнання, гарантуючи якісне та надійне постачання протягом деякого часу. Особливо часто БЖ використовуються при монтажі IP-камер, відеореєстраторів, охоронних та пожежних сигналізацій на великих об’єктах та у СКУД. 

Які бувають безперебійники? 

Сьогодні випускають три класи безперебійників, які відрізняються один від одного наступними особливостями:

VFD. Це резервна система, яка працює offline. Коштує найдешевше з усіх. Підходить для невибагливих виконавчих пристроїв, таких як турнікети, електрозамки та тому подібне. Апаратура нічого не стабілізує, фільтрує частину перешкод пасивними фільтрами. У батарейний режим переходить за 5–15 мс.

VI — охоплює в собі лінійно-інтерактивні пристрої, які створені, щоб стабілізувати напругу за допомогою степеневого автотрансформатора. Вони доступні за ціною, ідеально підходять для середніх і малих серверів, СКУД та відеообладнання. Фільтрують усі перешкоди пасивними фільтрами, а на акумулятори переходять лише при різких стрибках чи вимкненні (це займає 2-6 мс). 

VFI — має подвійну дію, працює online. Найчастіше використовується для захисту обладнання підвищеної чутливості, де збої можуть призвести до серйозних наслідків. Система стабілізує напругу і частоту за допомогою випрямляча та інвертора. Перемикається на батарею миттєво. В усіх моделях є режим байпас чи гальванічна розв’язка. 

Обираючи оптимальний варіант, слід звертати увагу на потужність БЖ, час автономної роботи акумулятора, її функції, діапазон вхідної напруги, можливість використання ПЗ та кількість розеток.