Які покрівлі притягують блискавку?

Захист об’єктів від блискавки ніколи не втратить своєї актуальності, оскільки з роками розрядів стихії стає все більше. Оскільки вони являють собою руйнівну силу, важливо подбати про особисту безпеку. Для цього підійде система блискавкозахисту, яка підбирається в залежності від особливостей споруди та конфігурації покрівлі.

Вид даху грає далеко не останню роль в забезпеченні захисту від блискавок. Кожен тип матеріалу має свої плюси і мінуси, тому сказати, який з них підійде для захисту найкраще, важко. Наприклад, найбільш затребуваним матеріалом в будівництві є шифер. Його широко застосовують при зведенні будинків, котеджів і дач. Хоча шифер не проводить електрику, все ж він має невелику товщину, що не дуже зручно при монтажі різних кріплень. Також популярністю користується профнастил. Він являє собою відмінний ізолятор, але в той же час його товщина не перевищує 5 мм. Це означає, що така покрівля не витримає розряд блискавки. Її мінус полягає і в тому, що металеві елементи кріплення, які використовуються при установці покрівлі, можуть проводити струм.

У теорії для створення ідеального захисту необхідно, щоб дах мав вигляд пластикового купола і при цьому на ньому не було ніяких металевих елементів. Здійснити це на практиці, звичайно ж, неможливо, тому фахівці, які будуть виконувати установку блискавкозахисту, повинні врахувати багато деталей при створенні проекту і продумати виконання конструкції. Для захисту скатної покрівлі рекомендовано робити монтаж блискавкозахисту стрижневого або тросового типу. А для плоских дахів слід використовувати сітку з оптимальним розміром осередків.