Як працює охоронно-пожежна сигналізація?

В протипожежну сигналізацію входить багато компонентів. В нормальному стані всі вони працюють правильно, а сигналізація не активована. Головний її компонент — панель. Вона підключається до інших пристроїв через 2-х або 4-х провідні кабельні ланцюги та дозволяє контролювати стан усіх інших елементів. 

При виникненні пожежі на об’єкті дим чи тепло активують ініціюючий пристрій, після чого на центральну панель приходить повідомлення про небезпеку. Дисплей управління показує, з якої зони будівлі надходить сигнал тривоги, а сама система переходить у тривожний режим. Далі прилади подають гучний звуковий сигнал, який повідомляє людей про загоряння і сповіщає про надзвичайну ситуацію. Варто зауважити, що існує безліч сучасних пожежних сповіщувачів, які об’єднують у собі одразу декілька функцій. Вони здатні одночасно визначати наступні ознаки пожежі: дим, підвищення температури, виділення газу і тому подібне. Після цього активується апаратура пожежогасіння та димовидалення. 

Як відомо, розвиток пожежі складається з декількох фаз: 1) початкова (до 10 хвилин), 2) розвиток пожежі, коли вогнище переходить у полум’я (30-50 хвилин) 3) фінальна стадія. Завданням активної системи пожежогасіння є усунення пожежі ще на першому етапі. Вона допомагає боротися з осередком займання до того часу, поки до будівлі не приїде екстрена служба. 

Треба також відмітити, що інколи обладнання стає у режим несправності. Це трапляється тоді, коли в ланцюгах, що з’єднують панель та інші прилади мережі відбувається збій. Оскільки він може призвести до помилкового спрацьовування, система стає у режим пошкодження та показує, де саме виникла проблема.